Ana içeriğe atla

ADAY ÖĞRENCİLER İÇİN 10 SORUDA

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (ASBÜ) HUKUK FAKÜLTESİ

 

  1. Fakülteniz yerleşkesi nerededir?

 

Fakültemiz, bir devlet üniversitesi olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinin bünyesinde Ankara’nın merkezinde, Ulus semtinde bulunmaktadır. Yerleşkemiz Cumhuriyet’in kurulduğu, demokrasinin inşa edildiği, Ankara Kalesi, Hacı Bayram-ı Veli, Birinci ve İkinci Meclis ile Zafer Anıtı’nın çevrelediği tarihi Hükümet Meydanı’nda yer almaktadır.

 

 

 

  1. ÖSYM Tercih Kılavuzunda Kuzey Kıbrıs Yerleşkenizin de olduğu belirtiliyor.  Kuzey Kıbrıs Yerleşkeniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Kuzey Kıbrıs Yerleşkesindeki eğitim ücretli midir?

 

- ASBÜ’nün Ankara Yerleşkesine ilave olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da bir yerleşkesi daha bulunmaktadır.

- ASBÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinin de ders verdiği Kuzey Kıbrıs Yerleşkesindeki Hukuk Fakültesi, ÖSYM Tercih Kılavuzunda ayrı bir tercih koduna sahiptir.

 

- Ankara Yerleşkesinde bulunan ASBÜ Hukuk Fakültesinde eğitim ücretsizdir. Kuzey Kıbrıs Yerleşkesindeki eğitim ise ücretlidir. Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs Yerleşkesini tercih eden öğrencilerimiz için başarı ve özel durumlarına göre yüzde yüze varan oranlarda burs imkânları sunulmaktadır.

 

- Kuzey Kıbrıs Yerleşkemizi tercih edecek öğrenciler için geniş burs imkânları, ücret ve ödeme bilgileri için https://kktc.asbu.edu.tr/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

  1. Ulaşım ve konaklama imkânları hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

  •  Üniversitemiz öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu başta olmak üzere kamu ve özel yurtlar ile misafirhanelerde konaklayabilmektedirler. Fakültemize yürüme mesafesinde çok sayıda yurt bulunmaktadır.
  • Bunun yanı sıra merkezî ve tarihî konumu sebebiyle ASBÜ Hukuk Fakültesine Ankara’nın her noktasından tek vasıta ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

- EGO Anafartalar Durağından Geçen Bazı Otobüsler: 185-7,277,339,361,377,415,443,530 …

- EGO Heykel Durağından Geçen Bazı Otobüsler: 145-7,203,252,261,256,266,284,288 …

- Okulumuz Ulus Metro durağına 5 dakika yürüyüş mesafesindedir.

- ASBÜ Hukuk Fakültesi Yerleşkesini Google Maps ile Görüntüleyin.

- AŞTİ Otobüs Terminalinden Ulaşım İçin Tıklayınız.

- Esenboğa Havalimanından Ulaşım İçin Tıklayınız.

- TCDD Gar’dan Ulaşım için Tıklayınız.   

 

  

  1. Hazırlık programınız var mıdır?

 

- ASBÜ’de öğrencilerimize hazırlık sınıfında bir yıllık ileri düzeyde İngilizce eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, İngilizce yazma, okuma, konuşma ve anlama yeteneğine kavuşmaktadırlar.

- İngilizce altyapısı olan öğrencilerimiz muafiyet sınavını başarıyla geçmek kaydıyla 1. sınıftan hukuk eğitimlerine başlayabilmektedirler.